Голобуцький: Путін ще підніматиме ставки, якщо Байден продемонстрував таку готовність до діалогу на тлі силових заходів

14.04.2021 10:48
Голобуцький: Путін ще підніматиме ставки, якщо Байден продемонстрував таку готовність до діалогу на тлі силових заходів
Голобуцький: Путін ще підніматиме ставки, якщо Байден продемонстрував таку готовність до діалогу на тлі силових заходів

Ескалація вздовж кордонів України все ж була задля тиску на Байдена. І ставки найпевніше ще піднімуться.

Байден подзвонив Путіну. Сам. І запропонував зустрітись – "в поточному місяці в третій країні, щоб обговорити весь спектр питань, що стоять перед США і РФ".

Зауважте послідовність подій:

1. Байден погоджується, що Путін – "вбивця".

2. Путін пропонує "поговорити напряму".

3. Білий дім мовчить.

4. РФ починає ескалацію вздовж всього кордону України.

5. Байден особисто дзвонить Путіну і пропонує практично негайну зустріч "в третій країні" (бо зустріч в США чи РФ – це офіційний візит, котрий на такому рівні потребує місяців підготовки, – отже, Байден чекати не готовий).

6. Білий дім перший і без узгодження з Кремлем (про що вже була заява) публікує зміст розмови Байдена з Путіним.

Тобто, масштабна передислокація російських військ, зміна риторики щодо України на дуже жорстку і відверту, практично, відкрите відкидання Мінських домовленостей – все це було не через наїзд на Медведчука, не через заяви Зеленського щодо НАТО, не ще з якоїсь причини, пов’язаної з Україною.

Це стало просто інструментом тиску на Байдена. І Байден оцінив це достатньо серйозно, щоб піти на прямі переговори. Але можна бути практично впевненими, що Кремль на цьому не припинить військову ескалацію вздовж наших кордонів і на окупованих РФ територіях.

Більше того: варто чекати раптового посилення тиску ще й десь на іншому напрямку. Путін ще підніматиме ставки, якщо Байден продемонстрував таку готовність до діалогу на тлі силових заходів. Хоча, звісно, на певному етапі Білий дім дасть адекватну відповідь на таку зухвалість Кремля. Але до того на нас чекає дуже нервовий період.

Зеленському варто мобілізуватись, щоб без втрат пережити мінімум цей місяць: Путін має зустрітись з Байденом. І що він спробує виторгувати в обмін на деескалацію, сказати складно.

Так, на жаль, Україна в цій ситуації буде далеко не суб’єктом, а просто об’єктом торгу третіх країн. Чи зможе Зеленський якось бодай частково втримати ситуацію під контролем – невпевнений. Головне, щоб нами дійсно не "торганули" без нашої участі.


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/450959-golobutsjkij_putin_shche_pidnimatime_stavki_jakshcho_bajden_prodemonstruvav_taku_gotovnistj_do_dialogu_na_tli_silovih_za”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top