У товаристві глухих витратили 200 тисяч доларів на столичне житло для керівників

19.03.2021 06:35

50 відсотків від усієї орендної плати або щонайменше 2 мільйони гривень на місяць – саме стільки, за визнанням інсайдера, центральний апарат Українського товариства глухих заробляє на «відкатах» від орендарів. А ще УТОГ витратив чималі суми на придбання квартир у столичній новобудові. Хто й чиїм коштом живе в цих оселях? Дивіться у сюжеті Артема Поліковського.

Серед нерухомості УТОГ журналісти виявили й 60 квартир, дві з яких – у столичній новобудові поблизу станції метро Теремки. Вартість однокімнатних квартир у цьому районі стартує від 90 тисяч доларів. Отже, лише за приблизними підрахунками, на ці квартири витратили чверть виділеного річного бюджету. А проживають тут, як виявилось, працівники центрального офісу.

Та й керівниця УТОГ пані Ірина Чепчина також проживає не у власній київській квартирі. Згідно з реєстром, у її власності є нерухомість лише у Чернігові. Але, як розповів наш інсайдер, мешкає вона на столичній Оболоні.

Chepchina
Ірина Чепчина Фото: УТОГ

«Їй купують квартиру. Подейкують, що навіть не одну. Меблі завезли до Пущі-Водиці. Я це знаю, це ще при мені було. Завгосп прийшов до мене й каже: Юрію Ігоровичу, я їх на себе вішати не буду, бо їх як завезли, так і вивезли, й поставили у квартирі Чепчиної. Коли я підняв це питання, мені сказали: тихо, цить! Ми їх спишемо, й на цьому все скінчиться. Так вони не лише придбали квартиру, але й задарма обставили цю оселю Чепчиної», – згадує колишній директор навчального центру УТОГ Юрій Анісімов.

Ви можете запитати: навіщо витрачати щонайменше 200 тисяч доларів на житло для керівників, коли звичайні робітники їхніх підприємств мешкають у злиднях? А ще ви запитаєте, навіщо керівництву УТОГ нові автівки з салону, серед яких позашляховики, якщо в той же момент глухим платять по 3 тисячі гривень на місяць? Й нарешті, ви запитаєте, чому спонсорами цих забаганок є звичайні платники податків?

utog_12
Гуртожиток УТОГ у Херсоні Фото: СтопКор

На ці питання не можуть дати відповідь навіть нардепи.

«Я особисто виступала проти того, щоби УТОГ і УТОС мали безпосередньо у бюджеті рядки про фінансування. І відповідно, до нас, до комітету, зверталися 17 громадських організацій людей з інвалідністю, які підтримували те, щоб ми прибрали рядок із фінансування», – зазначає очільниця комітету ВРУ з соціальної політики Галина Третякова.

За фактами, які викладені в матеріалах «СтопКору», прокуратура вже почала кримінальне провадження за статтею привласнення чи розтрата чужого майна в особливо великих розмірах. Якщо провину організаторів схеми доведуть, їм світить від семи до дванадцяти років позбавленні волі з конфіскацією майна.

Читати також:
50 відсотків – до центрального управління: ексдиректор навчального центру розповів про «відкати» в УТОГ
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/u-tovarystvi-gluhyh-vytratyly-200-tysyach-dolariv-na-stolychne-zhytlo-dlya-kerivnykiv/”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top