Податкова амністія: Зеленський пропонує ставку 2,5% при інвестуванні в ОВДП

26.02.2021 16:59

Президент Володимир Зеленський зареєстрував законопроєкти № 5153 та 5155 щодо податкової амністії — вони передбачають ставку спеціального збору на одноразове декларування 5% для валютних цінностей, розміщених на рахунках в Україні, та ставку 9% для активів, які перебувають за кордоном.

Об этом сообщает Прокурорська правда

Алгоритм одноразового декларування відповідно до пакету поданих президентом законопроєктів опублкував у Telegram голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев.

Відповідно до алгоритму, об’єкти декларування - активи в Україні та/або закордоном, набуті за рахунок доходів, що не були задекларовані за будь-який податковий період станом на 01.01.2021р.

Суб’єкти декларування: фізичні особи — резиденти та фізичні особи — нерезиденти, які на момент набуття активів/доходів були резидентами.

Передбачається, що буде заборонено подавати декларацію таким особам:

 • малолітні/неповнолітні або недієздатні особи;
 • особи, які за будь-який рік, починаючи з 01.01.2005 р. подавали або мають подавати декларації відповідно до антикорупційного законодавства (крім тих, які подавали у зв’язку з проходженням відповідних конкурсів/процедур, та не були призначені або обрані на відповідні посади).

Форма подачі декларації: електронна персональна чи знеособлена (подається через нотаріуса, декларант персоніфікується через спеціальний код).

При цьому, активи, які підлягають декларуванню: будь-які активи, в тому числі рухоме/нерухоме майно, цінні папери, корпоративні права, щодо яких суб’єкт декларування є власником чи від яких має право отримувати дохід.

Передбачається, що не можуть бути об’єктом декларування такі активи:

 • активи, отримані внаслідок кримінальних правопорушень, за виключенням тих, що були отримані від ухилення від сплати податків/зборів чи порушень валютного законодавства;
 • активи осіб, щодо яких відкрито судове провадження за статтями 209 (легалізація доходів здобутих злочинним шляхом) 258-5 (фінансування тероризму) та 306, ч.1-2 368-4, 369 та 369-2 ККУ;
 • готівкові кошти.

Передбачаються наступні ставки оподаткування:

 • 5% для валютних цінностей, розміщених на рахунках в банках України, та інші активи які знаходяться (зареєстровані) в Україні,
 • 9% — валюта, на банківських рахунках та інші активи, які знаходяться закордоном, право грошової вимоги до нерезидентів;
 • 2,5 % — за ОВДП, придбаних у період з 01.01.2021 по 20.06.2022р. до подання декларації.

Законопроєкти також передбачають встановлення активів, які не потребують подачі спеціальної декларації:

 • нерухомість (квартира — до 120 кв. м. чи майнові права на таку квартиру; житловий будинок до 240 кв. м. чи його незавершене будівництво, за умови права власності на земельну ділянку; нежитлова нерухомість (в тому числі незавершена) некомерційного призначення до 60 кв. м.; земельні ділянки у межах нормативів безоплатної приватизації);
  один транспортний засіб, що є в реєстрі (крім ТЗ, призначеного для перевезення 10 осіб і більше або об’єм двигуна ТЗ не менше 3000 куб. см. або середня ринкова вартість 375 МЗП, мотоцикл — 800 куб. см, літака, гелікоптера, яхти, катера),
 • інші активи — сумарною вартістю не більше 400 тис₴

Нагадуємо:

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що законопроєкт про податкову аміністію подали в Офіс президента ще в липні, зараз тривають дискусії - за словами міністра, це має бути саме президентське питання.

У травні 2020 року Зеленський заявляв, що законопроєкт про амністію капіталів готовий та буде внесений до Верховної Ради, закон приймуть до кінця року.

"Амністію дамо в цьому році — повинні це зробити, ми домовлялися і обіцяли людям", — заявляв президент.

Раніше в інтерв’ю ЕП Данило Гетманцев заявляв, що податкова амністія буде платною і влада планує залучити в бюджет 5% від сум, які будуть амністовані.

Економічна правда


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2021/02/26/671457/”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top