Три літаки Медведчука перегнали у Швейцарію перед введенням санкцій

26.02.2021 07:34
Три літаки Медведчука перегнали у Швейцарію перед введенням санкцій

Три з п’яти чартерних літаків, на офшорних власників яких Рада нацбезпеки і оборони наклала санкції через діяльність нардепа Віктора Медведчука, незадовго до засідання РНБО перегнали у містечко Сент-Галлен у Швейцарії. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.

Об этом сообщает Антикор

В рішенні РНБО йдеться про накладення санкцій на п’ять офшорних компаній, які, в свою чергу, є власниками приватних літаків. Дві з них напряму пов’язані з Медведчуком і Тарасом Козаком, адже народні депутати в різний період користувалися бортами, записаними на ці фірми.

Третя компанія записана на дружину президента будівельного холдингу «Київміськбуд» Ігоря Кушніра. Він вже встиг заявити про те, що санкції найвірогідніше були накладені помилково.

Четверта – пов’язана з екс-нардепом і бізнесменом Віталієм Хомутинніком, який підтвердив, що компанія належить йому. На цю компанію зареєстровано лише літак.

відео Bihus.Info

«П’ята компанія – WHPA AVIA LTD зареєстрована на Віргінських островах. Додаткової інформації про цю фірму журналістам знайти не вдалося, але можна припустити, що ця структура пов’язана з компанією з дуже схожою назвою – WHPA LIMITED, яка пов’язана з російським бізнесменом Сергієм Сударіковим. Останнього ЗМІ називають наближеним до очільника «Роснєфті» і давнього друга президента РФ Володимира Путіна Ігоря Сєчіна», – йдеться у розслідуванні.

Група компаній «Регіон», яку контролює Сударіков, за інформацією «Схем», також може бути пов’язаною і з оточенням Медведчука.

Літаки усіх трьох компаній, попри заяви Кушніра і Хомутинніка про помилковість і непов’язаність, в період з 10 по 21 лютого вилетіли в аеропорт поблизу містечка Сент-Галлен у Швейцарії, де, за інформацією журналістів, лишаються досі.

Саме в Сент-Галлені юридично прописана фірма «Інтернешнл Трейдінг Партнерс» – співвласник українського «Прикарпатзахідтрансу», яка стала причиною накладення санкцій через володіння частиною нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок».

Саме з цією швейцарською компанією та з її власником – Анатолієм Шефером – і пов’язують Медведчука та його оточення, яке нібито і заробляло на володінні нафтопроводом.

Як інформував ZAXID.NET, 19 лютого Рада національної безпеки та оборони включила Медведчука та його дружину Оксану Марченко в санкційний список за фінансування тероризму. Загалом санкції запроваджено щодо 8 осіб та 19 компаній, зокрема – п’яти літаків, на яких здійснювалися перельоти за маршрутом Київ – Москва. Санкції також застосовані до компаній, що обслуговують ці літаки.

Також РНБО доручила з’ясувати, як частина державного нафтопроводу опинилася в приватних руках.

Сьогодні, 26 лютого, президент Зеленський скликав нове засідання РНБО. Раніше секретар РНБО Данілов повідомляв, що на наступному засіданні буде винесене питання про запровадження нових санкцій, зокрема щодо українських депутатів.


Джерело статті: “https://zaxid.net/tri_litaki_medvedchuka_peregnali_u_shveytsariyu_pered_vvedennyam_sanktsiy__bihusinfo_n1515013”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top