МОЗ залучить авіацію для перевезення тяжкохворих та органів на трансплантацію

14.01.2021 00:23

В Україні у 2021 році запустять проект, який передбачає залучення авіації до перевезення тяжкохворих та органів на трансплантацію. Про це на брифінгу 13 січня заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Об этом сообщает Репортер

Перед цим Кабмін має затвердити постанову «Про деякі питання створення єдиного аеромедичного простору України», яку МОЗ розробило разом із Міністерством внутрішніх справ.

Пілотний запуск аеромедичної евакуації розпочнеться у Львові та Києві

Авіацію планують використовувати для перевезення органів для трансплантації, насамперед серця, а також для перевезення тяжкохворих. В обраних регіонах екіпажі цілодобово чергуватимуть разом із медичними бригадами.

У яких випадках, крім питань трансплантації, будуть вилітати екіпажі:

  • до людей з гострою затримкою кровообігу, гострими розладами серцево-судинної системи, гострими порушеннями мозкового кровообігу;
  • до людей з опіками 2-го та 3-го ступеня у понад 20% поверхні тіла, опіками електричним струмом чи верхніх дихальних шляхів;
  • у разі травми хребта, проникливих поранень тіла, травматичних ампутацій кінцівок.

За словами міністра, аеромедичну евакуацію також можуть здійснювати під час стихійних лих, а також якщо пацієнти отримали травму внаслідок утоплення, падіння з висоти, ДТП, сходження снігових лавин тощо.Джерело статті: “https://zaxid.net/moz_zaluchit_aviatsiyu_dlya_perevezennya_tyazhkohvorih_ta_organiv_na_transplantatsiyu_n1512949”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top