У Раду внесли законопроект про діяльність КСУ: подробиці

У Раду внесли законопроект про діяльність КСУ: подробиці
21.12.2020 21:11


Робоча група Верховної Ради завершила роботу над проектом закону про діяльність Конституційного суду. Фінальний документ вже внесли до парламенту.

Об этом сообщает Политика 2.0


Законопроект зареєстровано на сайті парламенту під номером 4533, – передає РБК-Україна.


Тексту цього документу на сайті ВР поки немає, але представник парламенту в КСУ, нардеп Ольга Совгиря на брифінгу розповіла, що він передбачатиме. Так, нардепи пропонують КСУ приймати рішення двома третинами від свого складу, оскільки це абсолютна більшість.
“Це 12 суддів КСУ. На сьогодні рішення можуть прийматись 10 суддями – це менше, ніж дві третини”, – заявила вона.


Також нардепи врахували рекомендації Венеціанської комісії та передбачили в документі можливість заявлення відводу окремим суддям. За відвід судді має проголосувати не менше 10 суддів. Крім того, документ передбачає перехід КСУ на розгляд справ, як правило, за усною формою провадження.


“Ми пропонуємо, щоб порядок денний КСУ, на його формування міг впливати не тільки голова КСУ, а і судді, і щоб справи з певною періодичністю обов’язково включались до порядку денного і слухались”, – пояснила нардеп.


Водночас робоча група у своєму законопроекті пропонує запровадити автоматизований реєстр актів суду та автоматизований розподіл справ між суддями КСУ.


Законопроект також забороняє КСУ виходити за межі порушених в конституційному поданні питань та зобов’язує суд мотивувати визнання кожного положення неконституційним.


“Останнє з нововведень – ми пропонуємо, згідно з рекомендаціями Венеційської комісії, врегулювати в законі про КСУ основи дисциплінарного провадження щодо суддів КСУ з можливістю врегулювання конкретних аспектів на рівні регламенту КСУ”, – додала Совгиря.


Нагадаємо, Разумков очікує законопроект про регламент роботи КСУ вже в новому році.


Джерело статті: “https://informator.press/u-radu-vnesly-zakonoproekt-pro-diialnist-ksu-podrobytsi/”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top