​У Житомирі мешканці Соснової скаржаться, що сусідські алабаї нападають на домашніх та безпритульних тварин

30.11.2020 13:44

У Житомирі на вулиці Сосновій декілька собак породи алабай постійно нападають на безпритульних та домашніх тварин. Собаки гуляють без господаря та намордника.20 листопада два алабаї поранили безпритульного собаку, були випадки, коли сусідських тварин загризли до смерті.

Об этом сообщает THE Люди

«Я під монастирем сиджу майже кожного дня. Тут у нас живе безпритульний собака Джек, його всі люди підкормлюють. 20 числа я сиділа, чую Джек гавкнув, як я оглядаюся — летять два алабаї, він до них і вони до нього і давай його мотлошити. Я почала махати руками, кричати, кричала ледве серце не лопнуло», — розповідає місцева мешканка Антоніна Денисюк.


На крики пенсіонерки відгукнулася житомирянка Аліна, яка проходила повз.

«Я не подумала, що потрібно це зняти на фото чи відео, бо в такий момент ти про це не думаєш. Ми відігнали собак з другої чи третьої спроби, я відігнала їх пакетом. Викликала «Центр захисту тварин», який десь прибув через 40 хвилин і поліцію. Увесь час поки ми чекали, алабаї бігали в районі цього паркану, за ним і перед ним», — каже Аліна Кундіч.

В день інциденту дівчина знайшла номер телефону власника алабаїв та зателефонувала йому.

«Приблизно зміст розмови був такий: пане Юрію, доброго дня, чи знаєте ви що ваші собаки гуляють без намордників і сталася така ситуація в районі монастиря? Він сказав: ну, а що я можу зробити, вони випадково вибігли й в кінці прозвучало речення: мені що, їх постріляти», — додає Аліна Кундіч.

Сьогодні Джек тимчасово перебуває у «Центрі захисту тварин», небайдужі сподіваються знайти для нього дім.

«Було виявлено незначні кусані рани в області ануса, було проведено первинну хірургічну обробку ран, введено протимікробні препарати, також було накладено хірургічні шви для швидкого загоєння», — повідомляє ветеринарка КП «Центр захисту тварин» Вікторія Терещенко.

Через декілька днів ці ж алабаї нападають на іншого собаку.

«22 листопада я почула крики на вулиці, коли вибігла, побачила нашу собаку у дуже поганому стані. Чотири сусідські алабаї напали на неї і спасло її тільки те, що повз проїжджав хлопець на машині, наїхавши на них, закрив його машиною. Дуже багато крові втратив і виявилось, що у нього розірваний живіт, розірвана уся грудна клітка, розірвана легеня», — ділиться місцева жителька Лілія.

За словами мешканців вулиці, алабаї забігають у їхні двори, були випадки, коли до смерті шматували курей та котів.

«Рази два уже забігали до нас у двір. Ліля мені дзвонила, що собаки в хаті, щоб діти не виходили, бігали і трохи курей порвали», — стверджує місцева мешканка Людмила Герун.

Ми зв’язалися із власником абалаїв Юрієм. Чоловік підтвердив, що його собаки кілька разів втікали, але вважає, що шкоди нікому не заподіяли.

«Вони не гуляли, вони втекли. Це за весь час було рази два чи три, за 20 років скільки я тут живу. Знаєте, ні разу собачки не тронули ні людини, а ваші ці собачки бездомні при мені нападають на велосипедистів, що велосипедист падає, і що ледве під машину не потрапив», — вважає власник собак Юрій.

Чоловік також стверджує, що його алабаї ніколи не вбивали місцевих тварин.

За словами директорки КП «Центр захисту тварин», власник собаки може отримати штраф за порушення закону «Про захист тварин від жорстокого поводження», де йдеться про правила утримання.

«По-перше, при вигулі тварини власник зобов’язаний її супроводжувати поза місцем її постійного утримання. По-друге, має бути наявний як і повідок, так і намордник, нашийник з ідентифікуючими позначками. Найголовніше — власник несе відповідальність під час вигулу за безпеку оточуючих людей і не менш важливо — тварин. Мінімум ці три пункти є підставою для порушення цього законодавства відповідно до якого передбачена адміністративна відповідальність, а саме накладання штрафних санкцій», — зазначає директорка КП «Центр захисту тварин» Олександра Мельник.

Мешканці направили звернення до правоохоронних органів. Натомість у поліції повідомили, що на власника алабаїв відкрито адміністративне провадження, опитані потерпілі, проте господар тварин поки уникає спілкування з правоохоронцями.

Нагадаємо, у Житомирі жінка знущалася над цуценям, звісивши його з вікна сьомого поверху, волонтери викликали поліцію.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram

Джерело статті: “https://www.zhitomir.info/news_196608.html”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top