Лауреатом щорічної чеської премії "Пам’ять нації" став уродженець українського Ужгорода (ФОТО)

Лауреатом щорічної чеської премії "Пам’ять нації" став уродженець українського Ужгорода (ФОТО)
28.11.2020 01:20
Уродженець українського Ужгорода став лауреатом щорічної чеської премії "Пам’ять нації"

У Національному театрі Праги відбулося нагородження лауреатів щорічної премії «Пам’ять нації». Її вручають людям, які продемонстрували незламність духу у боротьбі за свободу. Цього разу нагородження відбулося без гостей і транслювалося по телебаченню.
Серед лауреатів почесної премії – народжений в Ужгороді Леонід “Левко” Довгович, який нині є громадянином Словаччини.
“Нагорода призначена для людей, які своїми діями довели, що честь, свобода та людська гідність – це не порожні слова … Висунуто два десятки особистостей з Чехії та Словацької Республіки. Журі премій “Пам’ять нації” проголосувало за чотирьох особистостей, історія яких їх найбільше надихнула”, – йдеться у прес-релізі громадської організації Post Bellum.
Левкові Довговичу було лише 14 років, коли радянська судова влада засудила його до десяти років табору. Хлопчик-русин народився 29 вересня 1935 року в Ужгороді в сім’ї греко-католицького священика, а потрапив до ГУЛАГу навесні 1950 року.
Радянський суд виніс рішення, що Леонід виступав проти більшовицького режиму і був членом групи опору, яка нібито розповсюджувала листівки “Смерть Сталіну!”. Вже у таборі в Архангельській області він викопав шестиметровий тунель і намагався втекти, як вважав до Фінляндії. Але ці плани було викрито, за що режим додав йому ще 10 років ув’язнення. Левка відправляють до Воркути, а потім у табір за Байкалом.
“У таборах він здобув основну музичну освіту від висококваліфікованих в’язнів-музикантів Леоніда Іщенка, головного диригента Одеського оперного театру та Степана Чорненького зі Львова, оперного співака європейського масштабу. Обидва засуджені на десятки років ув’язнення”, – писав про нього Микола Мушинка.

Об этом сообщает Русский репортер


Джерело статті: “https://ua-reporter.com/uk/news/laureatom-shchorichnoyi-cheskoyi-premiyi-pamyat-naciyi-stav-urodzhenec-ukrayinskogo-uzhgoroda”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top