Через зростання тарифу на передавання електроенергії закриють багато бізнесів в Україні – економіст

05.11.2020 21:38
Олег Пендзин: У мене є великі сумніви щодо виживання багатьох бізнесів у людей

Підвищення Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, тарифу на передавання електроенергії призведе до закриття багатьох підприємств через зростання витрат, заявив у коментарі "ГОРДОН" експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Об этом сообщает Преступная Россия

За його словами, зростання тарифів на передавання електроенергії збільшить собівартість продукції і послуг підприємств, і, відповідно, ціна на них зросте. Але за нинішньої низької купівельної спроможності населення рівень реалізації продукції і послуг знижуватиметься.

"Будь-яке збільшення збільшує собівартість продукції, яку продають на ринку. Незважаючи на бажання продавців продавати дорожче, ми маємо з вами зубожіння населення і падіння доходів населення... Тому, безумовно, це важко, звичайно, це погано. Звичайно, ми будемо бачити, що підприємства закриватимуть. У мене є великі сумніви щодо виживання багатьох бізнесів у людей", – сказав Пендзин.

Він звернув увагу, що навіть за нинішнього рівня тарифів відбувається падіння промислового виробництва.

"І за старих цін промисловість падала. Проти минулого року мінус 7,8%, якщо я не помиляюся", – зазначив експерт.

Для розрахунку з боргами перед "зеленою" генерацією НКРЕКП пропонує з 1 грудня підвищити тариф на транспортування електроенергії із 240,23 грн/МВт-год до 313,07 грн/МВт-год, тобто на 30%, а у 2021 році – до 500 грн/МВт-год.

Зростання тарифів на передавання, диспетчерське управління і розподіл електроенергії стане додатковим негативним фактором для втрати конкурентоспроможності промислової продукції українських виробників як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках, заявили 9 липня у Федерації роботодавців України.

Народний депутат від "Батьківщини", голова профспілки шахтарів Михайло Волинець заявив, що, якщо тарифи на електроенергію зростуть, шахти почнуть закривати, писав "Обозреватель".

Експерт із питань соціальної політики Андрій Павловський у коментарі "Главкому" зазначив, що в період коронакризи влада має підтримати бізнес та населення і встановити мораторій на підвищення тарифів на електроенергію.

За словами президента об’єднання "Укрметалургпром" Олександра Каленкова, прагнення НКРЕКП укотре вирішити проблеми енергетичної галузі коштом промисловості через підвищення тарифів на передавання електроенергії стане для неї серйозним ударом.

6 жовтня провідні асоціації ПДЕ написали лист прем’єр-міністру Денисові Шмигалю і повідомили, що уряд порушує меморандум про взаєморозуміння з виробниками "зеленої" електроенергії і не виконує зобов’язання щодо погашення боргів перед ними, писав "Укррудпром".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/cherez-zrostannja-tarifu-na-peredachu-elektroenergiji-zakrijetsja-bagato-biznesiv-v-ukrajini-ekonomist-1525943.html”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top