Змусять повернути гроші: чим загрожує верифікація субсидій українцям

23.10.2020 08:11

В Україні пройде верифікація субсидій – перевірка інформації, яка вже міститься в ряді реєстрів і баз даних може відбуватися і без відома громадян.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Країна.

Loading...

Відзначається, що на кожного українця зберуть досьє, і, якщо він звернеться за субсидією, первинний відсів може бути зроблено і без його участі.

Збирати «досьє» буде Міністерство внутрішніх справ. Воно отримає дані всіх реєстрів (цивільних актів, фізосіб-платників податків, соцстрахування, за освітою і навіть з медицини).

Популярні новини зараз
 • Помер учасник випробувань вакцини від COVID-19: що про це відомо
 • Кабмін закликав не називати Крим анексованим
 • Солдат Нацгвардії наклав на себе руки в центрі Києва – відео
 • Потім ці дані звірять, звертаючи особливу увагу на відмінності. Державній міграційній службі доручено за результатами оновити Єдиний демографічний реєстр, присвоївши кожному перевіреному українцю «унікальний номер».

  Експеримент стартує з 20 грудня цього року, а повністю відфільтровані дані планується отримати до кінця квітня наступного року.

  Верифікація передбачає три етапи перевірок – превентивний, поточний і ретроспективний.

  Превентивна верифікація – це перевірки претендентів на бюджетні кошти. Вона запускається, як тільки людина звернутися за державною допомогою, і цілком можлива навіть без участі самого прохача – з реєстрів та електронних баз даних.

  Наступний етап – поточна верифікація. Перевіряючі будуть моніторити всі зміни в житті людини і вирішувати – як і раніше він має право на компенсацію від держави. Так, у випадку з одержувачами субсидій особливу увагу звертатимуть на фінансове становище. Якщо виявиться, що ваш добробут з моменту призначення виплат покращився, їх можуть достроково відмінити.

  Третій етап – ретроспективна верифікація. Вона проводитиметься після завершення періоду виплат, протягом наступних трьох років. Якщо з’ясується, що вам платили «даремно», всю отриману з бюджету суму доведеться повернути.

  Показово, що перевіряючим дозволили використовувати, по-суті, всі персональні дані українців – про наявність земельних ділянок, нерухомості, авто, про стан банківського рахунку тощо.

  «Тобто, якщо виявиться, що виплати три роки тому призначили незаконно, то відповідати буде не той, хто їх призначив, а ви – доведеться все повернути. А для чиновників відповідальність взагалі не прописана. Як і за ті випадки, коли, навпаки, людині відмовили, хоча він мав повне право на бюджетну компенсацію », – пояснив економіст Юрій Гаврилечко.

  Незрозуміло також, якою буде процедура повернення «незаконно отриманих» грошей, особливо, якщо людині нема чим платити. Але ясно одне – люди будуть просто боятися перевірок і зайвий раз просити у держави допомоги не підуть.

  Нагадаємо, в листопаді поточного року субсидії в Україні отримували близько 3 млн домогосподарств, а середній розмір виплат склав майже 1,2 тис₴ Зараз 95% субсидіантів в Україні отримують виплати в готівковій формі.

  Хочете читати новини в іншому форматі?
  Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
  Підписатись можна ТУТ
  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/10/21/zmusyat-povernuty-groshi-chym-zagrozhuye-veryfikatsiya-subsydij/”

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

  Newsletter

  SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

  Back to Top