Формула була законною: в ВАКС винесли остаточний вердикт щодо "Роттердам+"

25.09.2020 00:27

Вищий антикорупційний суд визнав законним рішення прокуратури закрити справу "Роттердам+" через відсутність в ньому складу злочину.

Об этом сообщает Политика 2.0


Відповідне рішення суд оголосив на засіданні 24 вересня за позовом екснардепа Віктора Чумака, передає "Главком".


"Правомочним виглядає висновок про те, що зібраних доказів вчинення злочину недостатньо... Суд прийшов до висновку відхилити заяву скаржника і залишити в силі рішення прокурора про закриття справи", — оголосила слідча суддя Катерина Широка.


Слідча суддя визнала, що прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ухвалив рішення про закриття справи в повній відповідності з чинним законодавством і після належного аналізу всіх зібраних слідством за 3,5 року матеріалів.


Прокурор Віталій Пономаренко під час судового засідання напередодні заявив, що слідству не вдалося встановити доказів вчинення злочину під час прийняття формули "Роттердам+".


Єдиним постраждалим у справі "Роттердам+" вважався Нікопольський завод феросплавів (НЗФ), що належить Ігорю Коломойському.


28 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про закриття справи "Роттердам+" за відсутності достовірних і вичерпних доказів провини підозрюваних.


11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули "Роттердам+". До цього жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитку.


9 вересня сторона захисту офіційно отримала від САП копію постанови про закриття цієї справи.


Формула "Роттердам+" діяла в 2016-2019 для визначення ринкової вартості вугілля при розрахунку прогнозної оптової ціни електроенергії. Формула автоматично припинила чинність 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії, після цього ціна вугілля і електроенергії для промислових споживачів зросла.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/business/energy/2020-09-24/formula-byila-zakonnoy-v-vaks-vyinesli-okonchatelnyiy-verdikt-po-rotterdam/210081”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top