ООН зафіксували злочини проти людства у Венесуелі, вчинені Мадуро

16.09.2020 14:08

Спецслужби Венесуели та пов’язані з ними організації систематично порушували права людини, зокрема чинили вбивства, катування та інші злочини проти людства. Такого висновку дійшло розслідування ООН, переконане, що замовниками злочинів були президент Ніколас Мадуро та його оточення.

Об этом сообщает Руспрес

Про це повідомляє Reuters.

За даними ООН, президент Венесуели та міністри оборони й внутрішніх справ віддавали спецслужбам злочинні накази та сприяли їх виконанню. Розслідування підводить до того, що таким чином режим Мадуро хотів придушити опозицію.

У зібраних фактах щодо порушень прав людини зазначається, що жодне з них не було розслідувано у Венесуелі через руйнування демократичних установ у країні. ООН також має персональні дані силовиків, яких впізнали жертви репресій — за їхніми свідченнями представники армії, розвідки та поліції вчиняли позасудові страти.

Всього місія ООН провела 270 інтерв’ю з постраждалими та свідками порушень, колишніми чиновниками та юристами.

«Місія знайшла вагомі підстави вважати, що венесуельські власті та служби безпеки з 2014 року планували та вчиняли серйозні порушення прав людини, деякі з них — у тому числі з свавільні вбивства та систематичні катування — відносяться до злочинів проти людства», — йдеться в заяві місії.

Наразі керівництво Венесуели не коментує результати розслідування ООН.

Одним із виконавців злочинних наказів режиму визначають колишнього главу розвідки генерала Крістофера Фігуера, який був співорганізатором проваленого в 2019 році повстання проти режиму. Серед вбитих за розпорядженням уряду Мадуро назвали опозиційного члена парламенту Фернандо Албана і флотського капітана Рафаеля Акоста.

Також зазначається, що венесуельські силовики використовували надмірну силу щодо протестів, які завирували після переобрання Мадуро з 2018 року — зокрема використовували «нелетальну зброю в спосіб летальної, що призвело до загибелі демонстрантів».

Що це за розслідування?

Наприкінці вересня 2019 року Рада ООН з прав людини доручила провести розслідування порушень у Венесуелі з 2014 року. Більш ніж 5 млн громадян — близько ⅙ від усього населення, з того часу покинули країну через політичну, економічну та гуманітарну кризу.

Незалежна слідча група мала отримати необмежений доступ до всіх регіонів та в’язниць, де перебувають затримані. Таке рішення рада ООН ухвалила з подачі Аргентини, Бразилії, Канади, Чилі, Колумбії, Гватемали, Гаяни, Гондураса, Парагвая та Перу.

Слідча група мала встановити факти порушень прав людини, якщо такі є, і надати їх Міжнародному кримінальному суду. Тоді представник Венесуели в ООН заявив, що не допустить розслідування. Доступу до країни група так і не отримала.

Вже в липні цього року комісар ООН Мішель Бачелет заявила про 7 тис. загиблих внаслідок операції одного зі спецпідрозділів, повідомляє Deutsche Welle. Більшість із позасудових страт офіційно вчинили через спротив правоохоронним органам. Ще майже 800 осіб були безпідставно заарештовані.

  • У січні 2019 року спікер Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом. Президент США Дональд Трамп визнав Гуайдо главою держави, так само вчинили Канада й низка латиноамериканських країн, зокрема Бразилія, Перу і Колумбія.
  • Пізніше Гуайдо оголосив кінець правління Мадуро. Після цього у країні відбулася масштабна хвиля протестів, проти яких виступили венесуельські силовики. Після невдалої спроби повалити режим Мадуро Гуайдо звинуватив у всьому військових.
  • На початку травня Венесуела відбила атаку невеликого загону з американцями. Президент Мадуро звинуватив опозицію і США у вторгненні. Організатор невдалого вторгнення до Венесуели Джордан Гудро планував викрасти президента Мадуро й отримати за це винагороду від уряду США.
  • У Венесуелі, яка ще до пандемії коронавірусу стикнулася з гуманітарною катастрофою, населення недоотримує продовольчу допомогу і шукає провіант серед відходів м’ясної промисловості. У провінції десятки людей чергують біля бойні, щоб отримати коровʼячу кров.


Джерело статті: “https://babel.ua/news/51231-oon-specsluzhbi-venesueli-zi-shvalennya-maduro-katuvali-ta-vbivali-gromadyan”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top