30 серпня – яке сьогодні свято та чого не можна робити

30 серпня – яке сьогодні свято та чого не можна робити
29.08.2020 22:37
30 серпня – яке сьогодні свято та чого не можна робити — 30 серпня – яке сьогодні свято та чого не можна робити
30 серпня – яке сьогодні свято та чого не можна робити

З 30 серпня починається осінній листопад

Об этом сообщает FIB

Щорічно 30 серпня у світі відзначається Міжнародний день жертв насильницьких зникнень, організований під егідою ООН 2011 року і покликаний привернути увагу громадськості до глобальних проблем терору, викрадень і незаконного затримання людей.

Міжнародний день зниклих людей, в Афганістані відзначають День дітей, у Туреччині – День перемоги, а у Казахстані – День конституції.

30 серпня – День пам’яті Мирона

30 серпня за народним календарем – Мирона. Це свято мало й іншу назву – «вдова допомоги«. Вважалося, що 30 серпня обов’язково потрібно допомагати сиротам і жінкам, які залишилися вдовами. Так, на Мирона люди збиралися і виконували спільну роботу в полі, або по господарству у таких господинь. Також 30 серпня відлітають птахи і починається листопад – листя облітають з липи, черемхи, берези.

Історія святого Мирона

30 серпня шанують пам’ять святого Мирона, який був пресвітером в Ахаї. Походив Мирон зі знатного роду, але при цьому був дуже лагідний, ніколи не хизувався ні грошима, ні своїм походженням. Відомо, що одного разу місцевий ігемон Антипатр відправився в християнський храм, щоб заарештувати християн і піддати їх мукам. Його зустрів Мирон і став докоряти в нечистих помислах. Розгніваний пресвітер розпорядився кинути Мирона на розтерзання диким тваринам. Однак ті святого не чіпали, і Антипатр, вийшовши з себе від гніву, покінчив життя самогубством.

Традиції та звичаї на Мирона

Зазвичай на Мирона, 30 серпня, дули вітри. Однак про те, якою буде погода в цей день, селяни знали заздалегідь, якщо звертали увагу на день Тихона і його прикмети. Була у свята й інша назва – вдова помочі. Було прийнято 30 серпня допомагати сиротам, вдовам і знедоленим людям. При цьому, селяни часто допомагали один одному, виконуючи будь-яку роботу в полі спільно. Наприклад, 30 серпня жали хліб, молотили снопи, удобрювали грунт, рубали дрова і т.д. Особливо це стосувалося сімей, у яких не було чоловіків – таким людям зазвичай завжди допомагали в день 30 серпня.

Крім того, господині 30 серпня намагалися вирізати пагони малини, які цього року вже принесли свої плоди. Підживлювали грунт.

Народні прикмети:

З 30 серпня починається осінній листопад (першою скидає лист береза, за нею липа, в’яз, черемха і т. д.).
У минулі часи помітили, якщо вранці цього дня туман і роса, то погода на Мирона буде хорошою.
Сонце сідає в хмару – у найближчі дні буде негода.
Останній журавель полетів – значить, на свято Покрови буде холодно.
Гарна погода – зібраного врожаю і запасів вистачить для того, щоб перезимувати

Іменини

Православні: Олексій, Павло, Мирон, Пимен, Кипріан, Стратон, Пилип
Католицькі: Маргарита, Роза, Баноний, Євтихіан.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/30-serpnya-yake-sogodni-svyato-ta-chogo-ne-mozhna-robiti-702029.html”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top