Портрет квасного ура-патріота. П’ять ознак

Портрет квасного ура-патріота. П’ять ознак
05.08.2020 02:20
Портрет квасного ура-патриота. Пять признаков

Здрастуйте, дорогі передплатники і гості каналу! Сьогодні поговоримо про таке явище, як “квасний” патріотизм і складемо портрет типового ура-патріота, використовуючи п’ять ознак, що яскраво характеризують цього персонажа.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Що взагалі таке “квасний”, або ура-патріотизм? Вікіпедія дає визначення:

Квасний патріотизм (лапотный патріотизм, ура-патріотизм) – іронічне вираження в російській мові, означає безумовне вихваляння всього вітчизняного. Протиставляється справжнього патріотизму, допускає визнання і неприйняття негативних рис своєї держави, а також боротьбу з ними.

Прошу звернути увагу на останню літеру “і” в цитаті, яка говорить, що боротися треба саме з негативними рисами держави, а не з ним самим. Це важливо.

Загалом, квасний “патріот” сліпо вірить державі і підносить все вітчизняне, закриваючи очі або відверто ігноруючи те сумнівне і недобре, що є або відбувається в рідній країні.

Отже, ось вам п’ять обіцяних ознак-установок цього квасного патріота:

1. Плутати велич з величиною

Цей пунктик “болить” у багатьох наших співвітчизників, які досі відчувають фантомні болі за розвалився СРСР. Разюче, що багато людей досі вважають, що чим більша територія, тим сильніше і могутніше своя країна! Ніби на дворі вісімнадцяте століття, а не двадцять перший. Як живеться людям на цій землі, що у них відбувається – це вже інше питання, адже головне – Велич, яке вимірюється величиною. В нашій державі навіть є традиція: з’явилися гроші, створюємо щось колосальне та помпезне, а про якість і практичність подумаємо потім. Приклади – московське метро часів товариша Сталіна і Сочинська олімпіада. Хоча в першому випадку про якість все-таки подумали серйозно.

2. Плутати єдність духа з колективною смородом

Про це ще Фазіль Іскандер говорив, сформульовано з його знаменитої цитати:

Бувають часи, коли люди приймають колективну сморід за єдність духа.

Сумний приклад в нашій історії, що характеризує це твердження. Так звані радянські “патріоти” люто заперечують масові репресії 1937-1938 років і шанують їх “винахідника” товариша Сталіна, паралельно оплевывая покійного Солженіцина. Це ж дуже зручно шанувати “вождя народів”, коли зовсім не ти і не твої родичі “піднімали країну” з киркою в руках на безкрайніх просторах СРСР, харкаючи своїми зубами і табірної пилом. Хоча шановний в середовищі ура-патріотів пан президент Путін, як і в минулому підшефна ФСБ, зовсім не заперечують факту урочистості смерті і страждань в тридцяті роки минулого століття, АЛЕ зовсім упоротые “квасники” навіть і цього не хочуть чути. Колективна сморід і політична істерика тридцятих є наслідок тваринного страху, диктує людині голосно бажати смерті “ворогам”, щоб самому не опинитися за колючим дротом або в ямі з дев’ятьма грамами свинцю в потилиці. Мою родину, на жаль, не оминула каток репресій, тому я відчуваю стійке відраза до таких “товаришам”, які свідомо заперечують і обеляют злодіяння тих лихих років в нашій історії. Цього не можна забувати ніколи, щоб той пекло не повторився.

3. Агресивно ставитися до будь-якої критики

Саме так, взагалі до будь. Наприклад, розкажи про пальмову олію в “російському сирі”, а у відповідь почуєш “ти ненавидиш все російське, тому що ти – русофоб”. Якщо ти засумнівався в штучному роздмухуванні бюджету на олімпіаду в субтропічному Сочі, тоді готуйся почути побите “не треба позбавляти людей свята!” А от критика нашого великого “обнулителя конституції” взагалі сприймається квасними патріотами як особиста образа, що вимагає, не побоюся цього слова, відплати! До речі, лайливі “патріотами”слова на кшталт “лібераст” або “русофоб” в останні роки набули сенс “має власне і незалежну думку людей”.

Портрет квасного ура-патриота. Пять признаков

4. Безумовно вірити всьому, про що мовить телевізор

Ага, хохли вже зовсім оборзіли, прокляті США і “Гейропа” сплять і бачать як нас, незалежних, поневолити і хапнути наші нафта та газ, а ось братської Сирії треба обов’язково допомогти! Братській Сирії. Які нафіг вони нам брати? Та яка різниця, якщо по телевізору сказали, що вони нам – брати, значить – брати! Переглядаючи телепрограми складається стійке відчуття, що в Росії проблем вже майже і немає, зате скільки їх межами нашої Батьківщини! Особливо Україна, ось у ній сконцентрувалися всі наші болі і страждання, інакше навіщо їй приділяють СТІЛЬКИ ефірного часу?? Ну чому багато наших співвітчизників так сліпо вірять зомбоящику? Тут напевно кілька причин:

 • Відсутність критичного мислення.
 • Радянська спадщина і звичка черпати новини виключно з телека.
 • Мерзенна геббельс-пропаганда, вміло полощущая мозок довірливому населенню.

Для ура-патріотів, уважно слухають програму “Солов’їний послід”, вимкнути телевізор – це все одно як прокинутися в Матриці.

5. Нескінченно придумувати все нових і нових ворогів, однак захищати буде лише тільки локшину на своїх вухах

Цей пункт покликаний описати таке явище, як “диванні війська”. За останні роки кількість “ворогів Росії” (з міркувань ура-патріотів) тільки зростає і взагалі вони заважають жити трудовому народу! Коли в ходу був вислів “ворог народу”, яке в “темні роки” Радянського Союзу довелося до двору, а ось зараз цих “ворогів” набрався цілий звіринець:

 • Русофоби
 • Ліберали
 • П’ята колона
 • Хохли
 • Пендосы
 • Гейропа
 • Зрадники з видом на проживання в іншій країні
 • Туристи, мотающиеся закордон, а не в Крим

І ось, наша диванна піхота готова всіх порвати і знищити, особливо після прийому на груди дешевої “вогненної води”. Проте в реальному світі ці діячі нікуди далі своїй сірій вулиці не побіжать, але свою рідну локшину на вухах вони будуть захищати до хрипоти…! Чому так?Джерело статті: “http://povin.com.ua/303906-05-08.html”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top