Софійський собор у Стамбулі отримав статус діючої мечеті

Софійський собор у Стамбулі отримав статус діючої мечеті
10.07.2020 21:36
Софійський собор у Стамбулі отримав статус діючої мечеті

Державна Рада Туреччини (головний адміністративний суд Туреччини) надала Софійському собору у Стамбулі статус мечеті. Як повідомляє «Громадське» з посиланням на місцеве видання Anadolu, таким чином суд скасував постанову Ради Міністрів від 1934 року про перетворення собору в музей.

Об этом сообщает DEDAL

Зазначається, що вперше Державну Раду просили повернути пам’ятці статус мечеті у 2005 році, але тоді прохання відхилили.

Собор Святої Софії, також відомий як Ая-Софія, заснував у Константинополі (нині Стамбул) християнський імператор Юстиніан та відкрив у 537 році. Понад тисячу років він був найбільшим храмом у християнському світі. Це одна з найвеличніших пам’яток візантійської архітектури, що збереглися донині, символ «золотої доби» Візантійської імперії та один із символів сучасного Стамбулу.

Після захоплення Константинополя османами та падіння Візантійської імперії у 1453 році собор переробили в мечеть, але з 1934 року будівля декретом засновника сучасної Турецької держави Кемаля Ататюрка стала музеєм, і її включили до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У липні 2020 року чинний президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Свята Софія знову стане діючою мечеттю, а підпис Мустафи Кемаля Ататюрка є несправжнім. Вселенський Патріарх Варфоломій І виступив проти такого кроку.


Джерело статті: “https://zaxid.net/sofiyskiy_sobor_u_stambuli_otrimav_status_mecheti_n1504855”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top