Депутати, побачте за виборцями людей

Депутати, побачте за виборцями людей
23.05.2020 19:58
В последнее время много жителей Олиевской ОТГ, где я раньше был депутатом, обращаются ко мне с волнующими их вопросами.

На них я постарался ответить в этом комментарии.

Об этом сообщает База компромата

"Після кожних виборів зазвичай новій владі дається час себе показати. Розібратися що до чого, розпочати виконувати передвиборчі обіцянки, налагодити процес співпраці з виборцями. Однак час йде, депутати поступово «втягуються» у процес, а от співпраці з громадою немає, та й виконання обіцянок зводиться до поодиноких прикладів про які іноді навіть соромно говорити.

Далі – більше. Найгірший варіант розвитку подій – це коли влада обирає шлях проїдання бюджету. Коли влада впевнена, що гроші будуть з’являтися у бюджеті громади самі по собі, що вони в такому обсязі там будуть завжди і нічого робити не треба, лише час від часу латати ями на дорогах і десь ставити дитячі майданчики – виборцям вистачить.

Світ змінюється і особливо зараз ми сповна можемо переконатися в тому, що немає нічого постійного. Один з основних бюджетоутворюючих підприємств Оліївської об’єднаної територіальної громади – це завод «Кромберг енд Шуберт». Однак будівля, де він розташований, знаходиться у підприємства в оренді, а не у власності, а тому в будь-який момент, швидко зібравши усе майно, може закрити завод. Зараз весь світ входить у глобальну економічну кризу, вже зараз є приклади

великих підприємств, які проводять скорочення, оптимізують виробництво, десь навіть закриваються. А тому сподіватися на те, що годувати Оліївську ОТГ вічно буде завод «Кромберг енд Шуберт» приємно, але марно. А ще небезпечно.

Думати про те, як зробити ОТГ привабливою для інвесторів, знаходити для них зручні місця для виробництв потрібно не сьогодні, а потрібно було вчора. Замість цього ми бачимо, як місцеві групи впливу ділять великі земельні ділянки на менші, змінюють цільове призначення, і по-тихому виділяють їх кому під ОСГ, кому під будівництво. Оліївська ОТГ, на жаль, не може похвалитися потужними фермами, молочними господарствами чи теплицями. Для цього у нас є все необхідне, окрім волі влади і їх бажання думати про розвиток громади, і втілювати його кожним своїм рішенням. Про яких інвесторів, про які думки про майбутнє може йти мова, якщо наші депутати не спромоглися за три роки збудувати приміщення для сільської ради, а замість цього сплачують за його оренду з бюджету громади? Звичайним людям, які хочуть вирішити якісь бюрократичні проблеми, вимушені їхати то в колишню сільську раду, то шукати когось на Крошні, де орендується приміщення. Людям незручно, особливо тим, у кого немає особистого засобу для пересування. І часто виходить так, що шукаєш якогось чиновника, а тому кажуть, що він от тільки що поїхав з Крошні у колишню сільраду, приїздиш туди, а його і там нема. Таке життя на дві хати, така робота не сприяє нормальному функціюванню об’єднаної територіальної громади. Чому Глибочиця змогла збудувати сільську раду, в тому числі для зручності своїх жителів, а Оліївка ні?

Восени я відвідав Ковалівську ОТГ, що на Київщині. Село Ковалівка – це справжня перлина і не дивно, що в це місце їдуть з сусідніх ОТГ, щоб погуляти та набратися досвіду. Сквери, фонтани, якісь арки з рослин, майже ідеальні дороги. Там є водопостачання, дитячий садочок, гуртки, спортивні секції, розвивається мікро бізнес. На сайті ОТГ зазначено, що чисельність населення на початок 2019 складає 7581 осіб, а бюджет складав 76 мільйонів гривень. Показники в Оліївській ОТГ майже такі ж, однак результат ні. Хочеться, щоб кожен житель громади поставив собі питання: «чому?». Чому наші села не розвиваються і попри значний бюджет виглядають занедбаними, чому не відбувається кардинальних змін? Хіба ми гірші? Хіба ми не маємо розумового ресурсу і хіба ми не хочемо бачити нашу громаду сильною, сучасною та квітучою?"


Джерело статті: “http://zhzh.info/blog/2020-04-27-23935”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top