Карантин через коронавірус: чи безпечно користуватися доставкою їжі

Карантин через коронавірус: чи безпечно користуватися доставкою їжі
20.03.2020 06:00

У зв’язку з поширенням нового коронавірусу багато країн вводить заборону на роботу кафе і ресторанів, обмежує збори громадян та їхнє пересування. До числа таких країн належить і Україна: з 18 березня по 3 квітня в нашій країні буде посилено карантинні заходи.

Об этом сообщает Руспрес

У зв’язку з тим, що людям радять залишатися вдома, все більш актуальним стає питання доставки їжі та продуктів додому. Разом з тим, воно піднімає два інших питання: чи безпечно це? Та чи етично змушувати кур’єрів пересуватися містом, якщо сама людина цього уникає?

Як повідомляє Eater, безумовно, доставка їжі безпечна. На даний момент немає ніяких доказів того, що COVID-19 передається через харчові продукти. Про це свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США. Разом з тим, є свідчення можливої "фекально-оральної" передачі, тобто, він може передаватися через немиті руки або забруднену таким чином їжу або воду. Це не означає, що користуватися доставкою їжі не можна, але потрібно бути впевненим в тому, що в ресторані, який готує їжу, дотримуються правил особистої гігієни працівників.

Відповідь на друге питання більш складна: з одного боку, кур’єри піддаються більш високому ризику зараження, адже можуть доставляти їжу тим, хто хворіє, але з іншого – таким чином вони можуть підтримувати свої сім’ї і оплачувати рахунки.

Якщо ви все-таки вирішили скористатися доставкою, то виберіть той спосіб, який вам більше підходить. Якщо у улюбленого ресторану або кафе є власна служба доставки, можна скористатися нею безпосередньо. В цьому випадку не потрібно платити за роботу сторонніх служб.

Якщо цей параметр недоступний, то можна скористатися службою доставки. В цьому випадку можна розглянути кілька варіантів і вибрати ту, яка відповідає необхідним для вас критеріям. Наприклад, вона пропонує кращий захист своїх співробітників або допомагає ресторанам, бізнес яких знаходиться під загрозою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Доставка продуктів і страв в Україні

Багато ресторанів організували власну доставку по району їхнього перебування, а іноді — і по всьому місту. Інформацію можна уточнити по телефону або на офіційних сайтах. Якщо ж такої послуги немає, то можна скористатися роботою служб доставки. Важливий нюанс: ті заклади, які раніше не співпрацювали з великими службами доставки, після введення карантину відчувають труднощі при підписанні договорів через надмірний попит.

Служби доставки

Eda.ua – всеукраїнський сервіс доставки, працює в 28 великих містах, серед яких Київ, Одеса, Житомир, Вінниця, Миколаїв, Львів, Харків, Дніпро, Кривий Ріг, Запоріжжя. Доставка може бути здійснена з ресторанів, кафе, супермаркетів і магазинів цілодобово. Вартість доставки залежить від району.

Glovo – міжнародна служба доставки, яка деякий час працює в Україні. Їжу можна замовляти з кафе, ресторанів, закусочних, магазинів, супермаркетів. Замовити можна не тільки їжу, але й інші товари, наприклад, медикаменти. Оформлення замовлення можна зробити на сайті або в додатку для iOS і Android.

"Екіпаж-сервіс" — українська служба, яка працює в 28 містах. Замовити можна їжу з 800 закладів. На сайті зазначається, що середній час доставки по Києву складає 60 хвилин.

Uber Eats – служба доставки працює в Києві, Харкові, Одесі та Львові. Їжу можна замовити з сотень ресторанів, а оплата за замовлення автоматично знімається з карти. З 17 по 31 березня компанія пропонує користувачам безкоштовну доставку при замовленні від 250 гривень. Для цього потрібно скористатися спеціальним промокодом: KYIVDELIVERYMARCH для Києва, LVIVDELIVERYMARCH для Львова, ODESADELIVERYMARCH для Одеси, і KHARKIVDELIVERYMARCH для Харкова. Кількість замовлень необмежена.

ROYAL SERVICE – сервіс працює в Києві і доставляє їжу з ресторанів міста. Час доставки складає від 50 до 90 хвилин, оплата можлива готівкою або карткою.

Raketa – сервіс працює в Києві, Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі. Замовити доставку можна за допомогою програми для Android або iOS.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/karantin-cherez-koronavirus-chi-bezpechno-koristuvatisya-dostavkoyu-yizhi-341816_.html”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top