У Бродівському районі не можуть зловити зубра-втікача

У Бродівському районі не можуть зловити зубра-втікача
27.02.2020 19:44

У мисливському господарстві «Стир», що охоплює територію відразу трьох районів Львівщини, заблукав червонокнижний зубр. Тварина близько тижня перебувала в межах сіл Сидинівка та Смільне, що на Бродівщині, однак спіймати її так і не вдалося. Про це Львівському порталу повідомили у Держекоінспекції Львівщини.

Об этом сообщает Роспрес

  • IdeaBank470x200_PG
  • 202001_470х200

Як розповів заступник директора мисливського господарства «Стир» Андрій Яремчук, йдеться про самку зубра (бізона європейського) віком близько 18-19 років. Вона є сліпою, через що часто відстає від основного стада.

У пошуках їжі та води цей зубр часто заходить на окраїни населених пунктів. Так, 7 лютого він зайшов у села Сидинівка та Смільне Бродівського району, де пробув близько тижня. Працвіники мисливського господарства намагались відтіснити тварину з села, однак безрезультатно.

«Слід зазначити, що самка зубра агресії не проявляла, але при наближенні починала різко і хаотично рухатись, тож могла травмувати людей», – йдеться у повідомленні.

Через такого гостя схвильовані мешканці сіл неодноразо скаржились в адміністрацію мисливського господарства, у Бродівську РДА, а також звертались до надзвичайників.

У зв’язку з цим працівники департаменту екології ЛОДА, Держекоінспекції та мисливського господарства «Стир» зібрались на нараду, аби визначити, як діяти далі. Посадовці вирішили передати згаданого зубра в одне із фермерських господарств області, де є вольєр для утримання таких великих тварин.

«Однак передача можлива тільки при дотриманні всіх
вимог природоохоронного законодавства, забезпеченні відповідних умов для перебування цього червонокнижного виду, наявності відповідних дозволів, а також безпечного відлову шляхом застосування живопастки або знерухомлення за допомогою транквілізаторів», – додають екологи.

Зазначимо, що Держпідприємство «Мисливське господарство «Стир» має площу 4 8642 га, охоплює території Бродівського, Буського і Радехівського районів. До фауни цього господарства належать: кабан, олень благородний, козуля, заєць-русак, а також зубр. Загалом тут є 41 зубр.

Додамо, що зубр внесений у Червону книгу України. Він є найбільшою і найважчою твариною на території Європи. Довжина тіла зубра може досягати до 330 см, а вага – до 1 тонни. Тривалість його життя становить 25 років.

Фото: theanimalw


Джерело статті: “https://portal.lviv.ua/news/2020/02/27/u-brodivskomu-rajoni-ne-mozhut-zlovyty-zubra-vtikacha”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top