Стрітення Господнє: коли святкується і що про нього треба знати

15.02.2020 11:19

15 лютого християни східного обряду відзначають Стрітення Господнє — одне з найдавніших і значущих православних свят.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


"Апостроф" розібрався, що можна, а що заборонено робити в цей день і як 15 лютого можна судити про погоду на весь рік.


15 лютого священнослужителі нагадують про важливу подію — зустріч Ісуса, якому виповнилося рівно 40 днів з моменту народження, зі старцем Симеоном та Анною пророчицею.


У цей день прийнято освячувати церковні свічки, які потім зберігають весь рік вдома і запалюють перед іконою під час грози, щоб від удару блискавки не трапилася в будинку пожежа. З бурульок в цей день збирають талу воду і кроплять нею житло і худобу. Вважається, що такий ритуал послужить оберегом від лихого ока.


У день Стрітення Господнього під забороною важка фізична праця: ремонт, переїзд, перестановка меблів, будівництво. Категорично не можна лаятися і сваритися. Також не варто їхати далеко від дому — поїздка може закінчитися неприємністю.


15 лютого також прийнято спостерігати за погодою: яка погода в цей день, такими будуть і три весняні місяці. Морози на Стрітення вважаються останніми. Снігопад з ранку — урожай доведеться збирати раніше, ніж звичайно. А вечірній снігопад передрікає неврожай.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2020-02-14/sretenie-gospodne-kogda-prazdnuetsya-i-chto-o-nem-nujno-znat/188419”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top