Польща вводить нові правила роботи: як позначаться на українцях

15.02.2020 03:38

У Польщі вводять нову міграційну політику, щоб захистити робочі місця від іноземців. Зокрема, їм обмежать час безперервної роботи в країні.

Об этом сообщает Роспрес

Виняток становитимуть ситуації, коли в особи є документи на постійне проживання в Польщі. Тоді ніхто не перешкоджатиме укладанню довгострокових контрактів. OBOZREVATEL з’ясував, як це позначиться на українцях.

Новини
Польща "закриється" від заробітчан: чого чекати українцям

На початок 2020 року в Польщі налічується понад 1 млн заробітчан з України. Частина з них зайнята на сезонних роботах і змінюють одне одного протягом року, але майже 30% наших громадян отримали посвідку на проживання та трудяться на постійній основі.

Заступник директора департаменту Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі Мирослав Пшевозьнік вважає, що це ніяк не позначиться на українцях. Навіть більше: в Польщі говорять, що кількість робітників із України цьогоріч не зменшиться, а навіть незначно зросте.

І з цим погоджується президент Всеукраїнської Асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Крім того, зважаючи на слова представника польського відомства, він зробив висновок, що Польща в жодний спосіб не вводить обмеження для українців, а навіть навпаки.

"Основні моменти полягають полягають у тому, що вони хочуть, щоб до них збільшилася трудова міграція саме кваліфікованих фахівців, тому що у них є проблеми з цим", – говорить Воскобойник.

Другий момент, за твердженням експерта: вони хочуть, щоб трудова міграція рівномірно розподілялася по території всієї Польщі, а не концентрувалася в певних містах, наприклад, у Варшаві.

Третій – поляки не будуть запроваджувати збільшення термінів за робочими візами, але намагатимуться просувати можливість для українців отримувати дозвіл на проживання.

Польща вводить нові правила роботи: як позначаться на українцях

zaman.bg

Як повідомляв OBOZREVATEL, в січні 2020 року Міністерство праці Польщі підвищило мінімальну зарплату до 2 600 злотих, або 16 500 гривень. У такий спосіб польські мінімальні зарплати за рік зросли на 15,6%.

Заробітчани з України додали приблизно 2,5% до ВВП Польщі, завдяки чому її економіка зросла на 22% з 2014 року.

Протягом 2019 року до Польщі виїхала рекордна кількість української молоді віком до 25 років.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "Трудова міграція з України" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/novi-pravila-roboti-v-polschi-yak-vidibyutsya-na-ukraintsyah.htm”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top