Румунська церква згодна з наданням автокефалії ПЦУ

14.02.2020 18:32

basilica. ro

Об этом сообщает Руспрес

Синод Румунської церкви

basilica. ro


Румунська православна церква згодна з наданням автокефалії Православної церкви України (ПЦУ), але з застереженнями.

Про це говориться в заяві Синоду Румунської церкви від 14 лютого.

«Священний Синод висловив свою згоду з наданням автокефалії для всієї Православної Церкви в Україні (а не тільки її частини), але це може бути досягнуто тільки шляхом консенсусу між Вселенським патріархатом і Московським патріархатом, а також загальними зборами», — говориться в повідомленні.

З цієї причини Румунська церква вирішила направити делегатів на «Всеправославну зустріч» з українського питання в Аммані (Йорданія), яка пройде в кінці лютого з ініціативи Єрусалимського патріарха Феофіла. Румунська церква буде представлена ​​не патріархом Даниїлом, а делегацією архієреїв.

Це зроблено для того, щоб не було спокуси тлумачити збори в Аммані, ініційовані Єрусалимським патріархатом, як синаксис предстоятелів Православної церкви, який може скликати тільки Вселенський патріарх.

Участь Румунської церкви в «братніх зборах» в Аммані мотивовано тим фактом, що всі автокефальні церкви несуть відповідальність за спільну роботу з підтримки, захисту та зміцнення православної єдності.

«На братніх зборах в Аммані учасники обговорять шляхи примирення і відновлення євхаристійного спілкування між деякими сестринськими автокефальними православними церквами», — підсумували у Румунській церкві.

Формально з ініціативою провести в Аммані Всеправославний собор з українського питання виступив патріарх Єрусалимський Феофіл під час візиту в Москву.

На думку релігієзнавців, справжнім ініціатором такої зустрічі є РПЦ, а Феофіл лише озвучив її побажання. Згідно з православними канонами, скликати подібний собор може тільки Вселенський патріарх Варфоломій — більшість церков вже відкинули ініціативу Феофіла.

Томос Православній церкві України, як спадкоємниці Київської митрополії Константинопольского патріархату, був дарований патріархом Варфоломієм 6 січня 2019 року.

Наразі ПЦУ офіційно визнана Вселенським патріархатом, Елладською православною церквою та Александрійським патріархатом.

Також триває процес «гібридного» визнання ПЦУ, коли архієреї церков, які офіційно не визнали ПЦУ, співслужать з представниками Української церкви.

РПЦ відмовляється визнавати автокефалію ПЦУ та розірвала евхаристійне спілкування з Константинополем.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/rumunska-cerkva-pidtrimala-avtokefaliyu-pcu-novini-ukrajini-50070200.html”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate vel, dapibus sit amet lectus. Etiam varius dui eget lorem elementum eget mattis sapien interdum. In hac habitasse platea dictumst. Morbi sed nisi est, vitae convallis nulla. Nunc vestibulum ipsum nec libero sodales dignissim.

Newsletter

SLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus leo ante, consectetur sit amet vulputate

Back to Top